HOME - GALERIE - LINKY - KONTAKT - COPYRIGHT
Užitečné odkazy

Na této stránce jsou (zatím) bez ladu a skladu uvedeny adresy a stručné popisy nejrůznějších internetových stránek, které jsou něčím natolik zajímavé, že stojí za návštěvu:

DPR logo

Digital Photography Review je jednoznačně nejucelenější doménou věnující se recenzím digitální fototechniky. Jednotlivé kamery testují poměrně rozsáhle a systematicky, takže lze výsledky velmi dobře porovnávat. Jedno z velmi dobrých míst k návštěvě před nákupem fototechniky.

Luminuous Landscape

The Luminous Landscape jsou stránky fotografických nadšenců, kteří se zde dělí o své názory a zkušenosti. Ne vždy relevantní a užitečné, ale vždy zajímavé a inspirativní. Stránky obsahují také řadu tutorialů na důležitá technická témata jako třeba rozlišení nebo ostrost.

Tony Kuyper

Tony Kuyper Photography - neboli Good Light (ano, Dobré světlo) - jsou stránky plné úžasných fotografií skutečného krajináře, který léta fotí s postarším kinofilmovým Nikonem FM2 na Fuji Velvii. Klidně by ale mohl poučovat i uživatele té nejmodernější techniky. To, jak dokáže kouzlit se světlem, je fascinující. Jeho cit pro plastičnost textur a kompozici dal vzniknout řadě nádherných snímků Coloradských pouští.

The Imaging Resource je rozsáhlým zdrojem technických informací, recenzí a testů fototechniky všeho druhu. Pokrývají i oblast klasické fototechniky, skenerů, tiskáren a programového vybavení. Stránky obsahují řadu tutorialů z oblasti fotografické techniky.

SLR Gear obsahuje databázi objektivů pro kinofilmové zrcadlovky. Jednak jsou u každého objektivu uvedeny technické specifikace, ale hlavně jsou u mnoha z nich výsledky objektivních optických testů. Velmi dobrý zdroj pro porovnávání kvality objektivů.

B&H photo je excelentním zdrojem pro nákupy fotografických specialit. Mají skladem i věci u nás téměř neznámé a těžko sehnatelné. Zásilky odesílají prakticky ihned po objednání a v drtivé většině případů přijdou mnohem dříve, než jakékoli objednávky tuzemské.

Digital Light & Color jsou domovskými stránkami softwarových vývojářů, z jejichž dílny pochází skvělý fotoeditor Picture Window Pro. Taktéž se zabývají aplikacemi souvisejícími s barevnou kalibrací různých zařízení.

Summit guide jsou stránky Jana Bednaříka, horolezce, fotografa a básníka v jedné osobě. Pokud někdo utrpěl pocit, že my, fotografové, jsme totálně ujetí a naše nepříčetnost se blíží k červeným číslům, račte vstoupit do světa horolezců, to je teprve ten pravý nářez... Jankovy stránky obsahují silný emotivní kontext, který zaujme nejen horolezce či fotografy.

Tilak je pro mě praktickým důkazem toho, že neexistuje špatné počasí, pouze špatné vybavení. Být v suchu a v pohodě je základní potřeba jak pro fotografa, tak pro jeho nádobíčko. Při delších tůrách je neméně důležité každé ušetřené kilo a místo v báglu. Technické vychytávky od Tilaku pomáhají v obou těchto směrech náramně.

 

Tyto stránky byly naposledy aktualizovány dne 29.04.2023

 

Jsi tady:  Home / Linky