HOME - GALERIE - LINKY - KONTAKT - COPYRIGHT
Objednávky fotografií

Vzhledem k docela častým dotazům na dostupnost fotografií, vystavených na Dobrém světle, vznikla tato stránka, obsahující základní informace o jejich komerční dostupnosti.

Není to v žádném případě pokus o internetový obchod s nákupním košíkem - pokud někdo něco takového očekával, nechť přijme moji omluvu, ale v případě fotografií to nejde až natolik zjednodušit.

V případě zájmu o fotografie z galerií je nejlépe použít kontaktní informace a dohodnout veškeré podrobnosti osobně. Fotografie většího formátu není vhodné posílat poštou, jejich balení je silně problematické a pravděpodobnost poškození vysoká.

Dostupné formáty jsou téměř libovolné - doporučuji samozřejmě zachovat původní poměr velikosti stran originální fotografie - v případě potřeby konkrétního rozměru, který vyžaduje ořez na jiný poměr stran, je nutno zvážit, zda fotografie neutrpí. Do formátu A2 - tedy 42x59,4cm - lze provést tisk fotografie prakticky na počkání na specializované velkoformátové tiskárně, poskytující tisky archivní kvality s dlouhodobou zaručenou stálostí barev. Osobně doporučuji formát A2, který velikostně nechá fotografie vyniknout při zachování transportovatelnosti (včetně rámu rozměr odpovídající kufru normálního auta) a přenositelnosti.

Povrch fotografií doporučuji polomatný, lesklý povrch je náchylný na poškození, je na něm vidět každý otisk a klade zvláštní nároky na instalaci, kdy je nutno zabránit spoustě nežádoucích odlesků. Na druhou stranu - matný povrch nepatrně snižuje brilanci fotografií.

K fotografii je možno dodat i speciální dřevěný omyvatelný rám v černém matovém provedení, který má tu výhodu, že je na něm fotografie nalepena a žádné sklo nebrání svými odlesky pohledu. Dostatečná šířka rámu fotografii spolehlivě oddělí od rušivého pozadí. Rám má tloušťku 25mm a pro formát A2 (foto 42x59,4cm, rám 62x78cm) váží 3,5kg. Fotografie se dá při troše opatrnosti odlepit (vyměnit), aniž by došlo k poškození rámu nebo fotografie. Tyto rámy se osvědčily i pro prezentační účely a jsou v životní velikosti ke spatření na výstavách fotografií z Dobrého světla.


Dřevěný rám v černém matovém provedení

Zde jsou kontaktní informace.

 

Tyto stránky byly naposledy aktualizovány dne 29.04.2023

 

Jsi tady:  Home / Objednávky